Plavba lodí z Malenge do Ampany a přesun do Tenteny

Vstáváme ve čtyři ráno, balíme krosny a ve 4:30 snídáme. Po snídani se nalodíme na malou lodičku, která nás doveze za 20 000 Rp/os do přístavu na Malenge. V přístavu čekáme na velmi starou loď Puspita, která vyplouvá v 6:30, tedy o půl hodiny dříve než by měla. Platíme 70 000 Rp za osobu. Na lodi není moc místa k sezení, ale loď sama o sobě je moc zajímavá. Usteleme si na palubě a snažíme se aspoň trochu dospat brzké vstávání. Asi po hodině už je na palubě moc horko a tak se stěhujeme pod střechu. Od malých dětí si kupujeme sladkou koblihu, smažený banán a rýžovou rolku. Před třetí hodinou doplouváme do Ampany.

Malenge

Východ slunce na Malenge

Malenge

Východ slunce na Malenge

V přístavu společně s Jeffem a Pildou domlouváme auto do Tenteny. Přidá se k nám ještě mladá sympatická Holanďanka, se kterou jsme se seznámili na lodi. Za auto v pěti lidech platíme 650 000 Rp. Loučíme se se skupinkou Čechů, kteří chtějí zůstat pár dnů v Ampaně.

Cesta je krásná, ale dlouhá. Stavíme na oběd v malé jídelně u silnice a jsme moc příjemně překvapeni, dáváme si smažené kuře, dostáváme k tomu polévku a nějaké omáčky. Platíme jen 35 000 Rp na osobu a moc nám chutná. Do Tenteny přijíždíme kolem půl jedenácté večer, ubytujeme se v hotelu Losmen Tropicana. Pokoj stojí 120 000 Rp. Dáváme si sprchu a hned jdeme spát.

Čekáme na loď na Malenge

Čekání na loď

Loď Puspita

Loď Puspita

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *