NP Tsingy – den první

Vstáváme v 5:45 a k snídani máme palačinky a mističku s marmeládou, medem a hlavně kondenzovaným mlékem, o kterou se pereme. V 6:15 máme sraz s řidičem, ten ale nikde. Přijíždí v 6:30 i s naším průvodcem, opět jsme se špatně pochopili. Jedeme autem asi hodinu po děravé cestě směrem na velké Tsingy (Grands Tsingy). Na parkovišti nafasujeme feraťáky a vyrážíme do lesa, kde vidíme pár bílých lemurů. Jsou ale hodně vysoko. Po chvíli začínají první skály, lezeme na vyhlídku a fotíme roztomilého nočního lemura, který se schovává v dířě stromu. Vyhlídka na Tsingy je úžasná, všude kolem jsou špičaté ostré skály.

Grey Mouse Lemur (Microcebus Murinus)

Grey Mouse Lemur (Microcebus Murinus)

Grands Tsingy

Grands Tsingy

Sejdeme zpátky do lesa, nasadíme čelovky a lezeme do jeskyně, která má na délku asi 300 m. Místy musíme prolézat opravdu úzkými tunely. U výlezu z jeskyně si dáváme svačinu – banány a sušenky. Náš průvodce je docela suchar, ale o místní přirodě toho ví opravdu hodně. Čekáme, jestli nepřijde mangusta – chodí prý pravidelně oblížet, jestli po turistech nezůstalo něco dobrého k snědku. Vidíme jen lesní krysu, která se vůbec nebojí a skoro bych i řekla, že někteří turisté se bojí víc než ona. Po chvíli přichází i mangusta. Zkoumá naše batohy, jestli nenajde nějakou dobrůtku. V celém parku platí zákaz krmení zvířat. Navíc je mangusta masožravá, takže by si na našem banánu asi moc nepochutnala.

Grands Tsingy

Ring-tailed mongoose (Galidia elegans)

Čeká nás další menší jeskyně a škrábeme se na vyhlídku. Tsingy jsou fakt nádherné. Slezeme opět do lesa a potkáváme skupinku hnědých lemurů. Celý okruh má jen 6 km, ale cesta nám trvá přibližně pět hodin – hodně času zabere prolézání jeskyní, provazové mostíky a pár retězů. A samožřejmě focení té krásy kolem. Určitě se hodí dobré boty, dlouhé kalhoty a čelovka. V hlavní sezoně tu může být celkem slušný nával.

Grands Tsingy

Grands Tsingy

Zpátky jedeme stejnou cestou a řidič nás bere na oběd do Manambulo kempu, kde si dáváme výbornou grilovanou rybu s rýží. Snažíme se s řidičem vést konverzaci, ale většinu času se spíš smějeme tomu, jak si vzájemně vůbec nerozumíme. Po obědě se vracíme do našeho kempu, kde se vyvalíme s knížkou do zahrady. K večeři si dáváme dohromady jedno meníčko – okurkový salát, fazolovou polévku a kuskus se zeleninou. Spokojení jdeme spát.

Grands Tsingy

Grands Tsingy

Grands Tsingy

1 komentář u „NP Tsingy – den první

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *