NP Tsingy – den druhý

Vstáváme v 5:50, snídáme chleba s kondenzovaným mlékem a k tomu papáju. Čekáme na řidiče, ten opět nikde, po půl hodině vyrážíme na obhlídku. Už z dálky vidíme otevřenou kapotu a nešťastného řidiče. Vysvětluje, že nejde benzín do válců. Pak zase, že má vodu v benzínu. Tak nevíme. Každopádně auto nejede. Dohodne nám náhradního řidiče a vyrážíme se čtyřicetiminutovým zpožděním. Ve vesnici nabíráme nabručeného průvodce a jedeme směrem k řece Manambolo. U řeky nastupujeme na dvojitou pirohu a plujeme proti proudu ke dvěma jeskyním, kde se krásně třpytí krápníky.

Plavba po řece Manambolo

Plavba po řece Manambolo

Pokračujeme proti proudu ke břehu, odkud vede cesta na vyhlídku. Vyškrábeme se nahoru, je krásně vidět údolí řeky. Projdeme si skály nad vyhlídkou. Oproti včerejšku nám skály přijdou nezajímavé, ale zase jsme tu úplně sami. Fotíme pár bílých lemurů a pirohou se vracíme zpět ke kanceláři národního parku, kde začíná okruh na malé Tsingy (Petit Tsingy). Malé Tsingy jsou taky krásné, ale ne tak ohromující jako ty velké. Možná by bylo lepší navštívit je v opačném pořadí.

Dvojitá piroga

Dvojitá piroga

Třpytivé krápníky v jeskyni

Třpytivé krápníky v jeskyni

Vracíme se autem do kempu a cestou potkáváme našeho řidiče. Auto už jezdí, tak nás bere na oběd do Manambolo kempu, kde si dáme opět rybu s rýží. Sedí se tu hezky, je tu krásný výhled, příjemně fouká a ceny jsou více než příznivé. Po obědě se zase válíme v zahradě, hrajeme karty a odpočíváme u bungalovu. K večeři si dáváme napůl meníčko, platíme za něj 25 000 Ar. Hrajeme karty a jdeme spát.

Petit Tsingy

Petit Tsingy

Náš bungalov

Náš bungalov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *