Antananarivo a odlet domů

Vstáváme po sedmé a nechce se nám z postele. Čeká nás poslední den na Madagaskaru. Rozpékání croissantu přes noc vychytali, takže si užíváme dobrou snídani s jahodovým freshem. Po deváté vyrážíme do města, procházíme zbytek doporučené trasy z Lonely. Nic moc zajímavého tu není, nejvíc se ním líbí schodiště plné stánků s nejrůznějšími razítky, odkud je hezký výhled. Dojdeme až k nádraží, což je poměrně hezká budova, a otáčíme se zpátky k hotelu. Cestou kupujeme v potravinách rum a čokoládu.

Sbalíme si batohy, platíme za hotel a vyrážíme ještě na oběd do Chez Sucett. Potkáváme taxikáře Lálu. Domlouváme si s ním sraz v jednu hodinu, hodí nás na letiště. V restauraci se trochu zdržíme a na místo srazu dorazíme o deset minut později. Lála to zřejmě nervově nevydržel a vzal mezitím jiný kšeft. Na letiště jedeme s jeho kamarádem. Cesta trvá skoro hodinu. Na letišti je trochu chaos, čekáme dlouho ve frontě. Loučíme se s Madagaskarem a nasedáme do letadla.  V Istanbulu jsme v pět ráno, navazující spoj nám letí ve dvanáct. Zabereme lavičky, na kterých se hezky spí. Letiště je prázdné. Pučisté ho obsadí až sedm hodin po našem odletu. V Praze si nás vyzvedává maminka, které tímto děkujeme. Je nám smutno a vymýšlíme, kam se vydáme příště.

3 komentáře u „Antananarivo a odlet domů

 1. Pavel

  Po přečtení celý cesty bych do kolonky „o nás“ ještě napsal: Mámě rádi brzké vstávaní a hraní Kanasty 😀
  Taky mě překvapilo, že si pamatujete názvy všech restaurací :-O
  Supr

  1. Kata Autor příspěvku

   😀 občas jsme hráli i lodě. Ono většinou těch restaurací moc nebylo, vybírali jsme podle Lonely, tak jsem to pak dohledala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *