Tulear a přesun na Anakao

Ráno vstáváme ještě před budíkem, balíme věci a já zjišťuji, že jsem v restauraci nechala sluneční brýle. Bláža se tam pro ně vrací, ale mají zavřeno. Přesouváme se do Blue baru, odkud vyjíždí loď Anakao Transfer. Za zpáteční palubní vstupenky platíme dohromady 200 000 Ar. V ceně je i snídaně – dostáváme ovocný špíz, buchtičku a čaj. Kupujeme předraženou vodu za 4000 Ar a čekáme na loď. Je odliv a moře je pomalu v nedohlednu. V půl destáté ke břehu přijíždí zebu povoz, který nás má přepravit mělčinou až k lodi. Zebíkům se do vody moc nechce. Náš povoz řídí asi desetiletý kluk a musí do nich každou chvíli šťouchat klackem. Je nám jich líto. Kluk a jeho starší kolega, co nám veze batohy, nás oberou o 2000 Ar a přesedáme na loď. Cesta lodí trvá asi hodinu. V Anakao postupně stavíme u jednotlivých resortů.

Zebu povoz

Zebu povoz

Nakládání batohů na loď Anakao Transfer

Nakládání batohů na loď Anakao Transfer

Třetí zastávkou je náš resort Peter Pan, který vybíráme podle Lonely a doporučení Holanďanů. Blíží se k nám chlapík, který je oblečený jako ženská. Vlastně je i namalovaný/á jako ženská. Chvilku trvá, než nám dojde, že je to majitel/ka hotelu. Ukazuje nám nejlevnější bungalov za 30 000 Ar, kde je jen postel. Záchod a bucket shower jsou v boudičce hned vedle. Bereme. V restauraci si dáváme oběd – já těstoviny s avokádem a krevetami a Bláža rajčatový salát s okurkami. Oboje je boží. Vedle nás sedí majitel hotelu se svým přítelem. Chvilku se s nimi dáme do řeči – jsou to Italové a žijí tu už sedm let. Po jídle se jdeme projít po pláži a hledáme chlapíka jménem Patrik. Doporučili nám ho Holanďané, máme si u něj sjednat výlet pirohou na ostrůvek Nosy Ve. Patrika sice najdeme, ale působí na nás dost podivně, má rudé nateklé oči a anglicky moc neumí. Navíc si řekne o 30 000 Ar za jednoho. Možná to není Patrik. Cestou ale potkáváme jiného chlapíka, který nám výlet nabízí za 25 000 Ar včetně oběda. Chvilku smlouváme. Potkáváme francouzské turisty, kteří už mají výlet za sebou a prý byli moc spokojení. S chlapíkem si tedy plácneme. Výlet nabízí i v hotelu, ale o dost dražší a bez jídla.

Anakao

Anakao

Vracíme se pro plavky a jdeme se vyvalit na pláž s knížkou. Moře je poměrně studené, ale mně to nevadí a koupu se hned několikrát. Blážovi to stačí jednou, leží v houpací síti a povídá si s Timonem a jeho manželkou Yanou. Oba jsou z Ameriky, dali výpoveď v práci a mají v plánu dva roky cestovat. Už mají za sebou Namibii, Jihoafrickou republiku a Mauricius. Jsou to sympaťáci.

Zkoušíme bucket shower a jdeme se projít po pláži při západu slunce. K večeři nám všichni doporučují krevetovou pizzu. Italové si venku postavili vlastní pec a pizza je opravdu výborná. Chvilku hrajeme s Amíkama karty, dáváme si pivo a jdeme spát.

Anakao beach

Anakao beach

Anakao beach

Anakao beach

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *