Přesun z Gorontala na Togianské ostrovy a ostrov Malenge

Probudíme se do naprosté tmy, v pokoji není žádné okno. Zjišťujeme, že je 11:00 dopoledne. Zatím nemáme ponětí, v kolik odjíždí trajekt do Wakai, odkud bychom rádi na ostrov Malenge. Všude mají uvedený jiný čas – na netu píšou 17:00, v přístavu 16:00, a na hotelu mají napsáno 18:00. Opouštíme hotel ve dvě, protože nám recepční radí, že lístků na loď moc není, a že je dobré vyrazit s předstihem. Do přístavu nás odveze bemem chlapík z hotelu, chce po nás 30 000 Rp. Dáváme mu jen 20 000 Rp, protože cesta na hotel nás stála polovinu. Poprvé potkáváme turisty, všichni čekají na lístky. Pokladna ale otevírá až ve tři. Zatím se vzájemně seznamujeme, potkáváme i skupinku sympatických Čechů. Podaří se nám koupit poslední lístky do „Bisnis“ třídy za 89 000 Rp/os. „Biznis“ třída má sklopnou sedačku, „Tanami“ třída má matrace (bohužel už je vyprodaná) a „Ekonomi“ třída má jen židli. Dozvídáme se, že trajekt odjíždí v sedm. Čekání si krátíme sháněním piva, povídáním s ostatními turisty a ochutnáváním rolky s rýží a rybou zabalenou v banánových listech.

Čekáme na trajek na Wakai, odkud bychom rádi na ostrov Malenge

Čekáme na trajekt na Wakai

Naloďujeme se na trajekt, krosny hodíme na sedačky do „Biznis“ třídy a jdeme na palubu. Ležíme na palubě a koukáme na hvězdy. Chvíli po sedmé vyplouváme. Kolem desáté se odebereme k našim sedačkám, ale spát se na nich moc nedá – křičí tu malé děti, hučí tu klimatizace a sedačka až tak pohodlná není. Vracíme se zpátky na palubu a usteleme si na zemi. Je tu docela chladno, ale výhled na hvězdy stojí za to. Ve tři ráno se budí Bláža, má hlad, tak vyráží obhlédnout místní nabídku a vrací se s instantními nudlemi v kelímku. V pět ráno začne pršet, tak se stěhujeme zpátky k našim sedačkám.

Nocujeme na palubě

Nocujeme na palubě

Kolem sedmé ráno kotvíme ve Wakai. Přidáváme se ke skupince Čechů a společně domlouváme loď na ostrov Malenge za 500 000 Rp. Lodička je poměrně malá a plavba trvá skoro tři hodiny. Loď nás zaveze k malému hezkému resortu, ale když se ptáme na ceny, chtějí po nás 200 000 Rp za noc na osobu. Zavezli nás totiž k jinému resortu, než jsme chtěli. Trváme na tom, že chceme odvézt do resortu Lestari Cottages. Chlapíkům z lodi se zrovna dvakrát nechce, chtějí si naúčtovat dalších 300 000 Rp, pak zlevní na 200 000 Rp, ale nedáme se. Připojuje se k nám i další skupinka turistů, které jejich loď také zavezla sem. Zřejmě dostávají od resortu provizi za každého ubytovaného turistu. Chvilku se s námi dohadují, ale pak pochopí, že jim nedáme ani rupii navíc, a odvezou nás podle původního plánu k resortu Lestari. Ubytování vypadá pěkně. Chlapíci z lodi se z nás snaží vytáhnout ještě nějaké rupie a jsou celkem vytrvalí. Asi po hodině pochopí, že z nás opravdu nic nedostanou, a konečně odplouvají.

Wakai a naše lodička na ostrov Malenge

Wakai a naše lodička na ostrov Malenge

Chatičky jsou pár metrů od pláže a stojí 100 000 Rp/os, v ceně jsou i snídaně, obědy a večeře. Za jídelnou je krásná zátoka. K obědu dostáváme vajíčko, tofu a salát. Hned po obědě jdeme zkoušet šnorchlovací vybavení. V zátoce je voda trochu kalná, ale na hlavní pláži je dlouhé molo, kde je voda nádherně čistá a je tu spousta korálů. Po večeři vyrážíme s baterkami do lesa, celý ostrov pokrývá hustý prales a žijí tu nártouni. Vidíme ale jen pár papoušků a spoustu netopýrů. Večer sedíme na pláži, koukáme na hvězdy a posloucháme Čechy, jak hrají na kytaru.

Malenge

Malenge a pejsek Moka

Malenge - za molem začíná korálový útes

Malenge – za molem začíná korálový útes

Korálový útes na Malenge

Korálový útes na Malenge

DSCN0253

Korálový útes na Malenge

Šnorchlování na Malenge

Šnorchlování na Malenge

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *