Arco, Lago di Garda a Verona

Druhou zastávkou naší třítýdenní cesty po Evropě bylo městečko Arco u Lago di Garda. Původně jsme měli v plánu strávit tři dny v Dolomitech ve městě Madonna di Campiglio, předpověď však hlásila přívalové deště a tak jsme se nakonec rozhodli Dolomity úplně vynechat a přesunout se rovnou do Arca, kde mělo být počasí o něco příznivější a mělo pršet jen odpoledne a v noci. Pro jistotu jsme si našli ubytování přes booking v hotelu Albergo Aurora, nechtěli jsme riskovat spaní ve stanu v silném dešti. Za průjezd přes Brenner na hranicích Rakouska a Itálie jsme zaplatili 12.10 €.

Lago di Garda

Lago di Garda

Lago di Garda z Monte Brione

Lago di Garda z Monte Brione

Odpoledne jsme se autem vydali do městečka Riva del Garda, které leží asi pět kilometrů od Arca a je přímo u jezera. Zaparkovali jsme na parkovišti v ulici Via Monte Brione, kde je parkování zdarma (na 100 m vzdáleném parkovišti u přístavu se platí 2€ na hodinu). Prošli jsme se podél jezera, dali si první italskou zmrzlinu a přesunuli se pěšky do centra hledat něco k snědku. Vybrali jsme pizzerii Leon d’Oro, kde jsem objevila svoji novou vášeň pro pizzu Bufalina, na které jsou jen rajčata, bůvolí mozzarella a bazalka a je naprosto výborná. Bohužel počasí nám moc nepřálo a na večerní koupání v jezeře to nebylo.

Riva del Garda

Riva del Garda

Další den jsme se po snídani vydali pěšky na hrad Castello di Arco, který je dominantou města a byl postaven v 7. Století. Přístupovou cestu lemují olivové háje a nabízí se zde spousta krásných výhledů na Arco a jezero Lago di Garda. Za vstup jsme zaplatili 3.5 € na osobu. Prohlídka hradu i s cestou nám zabrala asi dvě hodiny. Vrátili jsme se k hotelu a autem se opět přesunuli do města Riva del Garda. Zaparkovali jsme na stejném místě jako včera a vydali se na kopec Monte Brione, odkud byly hezké výhledy na jezero a zároveň i na blížící se bouřku. Jen co jsme došli zpátky k autu, přihnaly se kroupy. Vrátili jsme se na hotel a celé odpoledne jsme strávili plánováním další cesty. Na večeři jsme si došli do hotelové restaurace, kde jsem si dala opět Bufalinu 🙂 Celý večer a celou noc propršelo a byli jsme celkem rádi, že jsme si připlatili za střechu nad hlavou – náš stan by nejspíš kroupy a vytrvalý déšť nevydržel.

Výhled na Arco během výstupu na hrad

Výhled na Arco během výstupu na hrad

Castello di Arco

Castello di Arco

Ráno jsme se sbalili a pokračovali jsme do Verony. Rozhodli jsme se vynechat dálnici a vzít to delší cestou podél jezera s tím, že si chceme užít výhledy na jezero. Ty jsme si užili dostatečně, protože jsme mezi městečky popojížděli krokem – cesta byla samý semafor a jeden kruhový objezd za druhým. Místo původních dvou hodin jsme jeli asi tři a půl hodiny. Ve Veroně jsme zaparkovali poblíž centra na parkovišti Tribunale (5 € za pět hodin parkování) a pěšky se vydali do centra (cca 10 minut chůze). V centru jsme strávili skoro čtyři hodiny a obešli jsme všechny nejznámější památky. Romantiku nám bohužel trochu kazily davy Číňanů a dalších turistů, což se dalo v hlavní sezoně očekávat. Brzy ráno bez turistů tu musí být krásně. Oběd jsme si dali v restauraci kousek od Areny a byla to zatím nejmenší a zároveň nejdražší pizza kterou jsme měli a ještě jsme platili 2 € za rozpůlení – zřejmě příplatek za krásný výhled 🙂 Z Verony jsme pokračovali dál na jih do městečka Levanto – vstupní brány k vesničkám Cinque Terre. Ale o tom zase příště.

Arena di Verona

Arena di Verona

Pohled na Veronu cestou na Castelvecchio

Pohled na Veronu cestou na Castelvecchio

Porta dei Borsari

Porta dei Borsari

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *