Anakao a výlet na Nosy Ve

Bláža vstává v půl sedmé a jde fotit východ slunce. Já ještě chvíli spím. Dáváme si snídani v hotelu každý za 12 000 Ar, jídlo je tu dost drahé. Máme klasicky bagetu, marmeládu, čaj a ananasový džus. V devět už na nás čeká naše piroga a dva naši námořníci. Ostůvek Nosy Ve je asi tři kilometry od pláže, máme vítr v zádech a plavba trvá necelou hodinu. Nosy Ve má na délku asi kilometr, je to vlastně národní park a za vstup platíme 5000 Ar za každého. Celý ostrov obejdeme. Všude hnízdí spousta bílých ptáků s červeným ocasem. Pláž je nádherná, jsme tu sami.

Nosy Ve

Nosy Ve

Naše piroga a ostrůvek Nosy Ve

Později připlouvá i Timon s Yanou, mají zaplacené rybaření kolem ostrova. Nasadíme šnorchlovací vybavení a hurá do moře. Je odliv, ujdu asi 300 m a vodu mám pořád po kolena. Cestou potkávám jen pár ježků, na žádné velké šnorchlování to nevypadá. I tak je tu nádherně. Během koupání nám námořníci připraví oběd – máme grilované čerstvé ryby, co námořnící nachytali během naší procházky. K tomu rýži a rajčatovou omáčku s jarní cibulkou. Jako předkrm dostáváme ježky (sea urchin) a k tomu lžíci, kterou vyškrábeme ze skořápky žlutooranžový sliz. Chutná to podobně jako kaviár. Kolem nás chodí černé slepice, krmíme je rýží. Po obědě chvilku jen tak ležíme a procházíme se po pláži.

Náš překrm - ježci (sea urchin)

Náš překrm – ježci (sea urchin)

Celý náš piknik

Počasí se začíná zhoršovat, zvedá se vítr. Námořníci zavelí, je čas vyplout. Fouká silný protivítr, křižujeme po moři. Já mám skoro pořád skloněnou hlavu, aby mě nepraštilo ráhno. V jednu chvíli Bláža nafasuje pádlo, aby zachránil situaci. Jsou poměrně velké vlny a s celou pirohou to slušně hází. Cesta zpět trvá přes dvě a půl hodiny. Timon s Yanou vyráželi stejně jako my, ale jejich posádka zřejmě byla o něco zkušenější, takže jsou u břehu daleko dřív. Tahle jízda je docela zážitek. Na břehu platíme za celý výlet. Původně to mělo být 50 000 Ar a k tomu dvě vody a dvě piva. Chlapík si neplánovaně naúčtuje předkrm (těch pár ježků) a chce po nás celkem 86 000 Ar. Plánovali  jsme dát mu dýško, ale takhle od nás dostává 90 000 Ar a tváří se spokojeně a my taky, protože to byl super den. Cestou k hotelu nás pronásledují děti a snaží se nám prodat suvenýry. Naštěstí potkáváme jiné turisti v protisměru a děti se nalepí na ně. Sedíme na pláži, pijeme pivo, co nám zbylo z výletu, koukáme na západ slunce a je nám prostě hezky. K večeři si dáváme opět pizzu, protože je fakt výborná. Majitel se nám snaží domluvit auto na další den – do Tulearu má přijet skupinka Španěláků a jejich auto se má do Tany vracet prázdné.

Nosy Ve beach

Nosy Ve beach

Red-tailed tropic bird (Phaethon rubricauda)

Red-tailed tropic bird (Phaethon rubricauda)

Západ slunce na Anakao beach

Západ slunce na Anakao beach

1 komentář u „Anakao a výlet na Nosy Ve

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *